Oldal kiválasztása
Kövér László „copy-paste”: a Parlamentben maradtak a fideszes szabályok

Kövér László „copy-paste”: a Parlamentben maradtak a fideszes szabályok

Emlékezzünk vissza, mekkora hisztit csapott az ellenzéki sajtó éveken keresztül Kövér László parlamenti szabályozása miatt. „Diktatúrát”, „elnyomást” és a „sajtószabadság lábbal tiprását” kiáltottak, valahányszor a korábbi házelnök kitiltotta a riportereket a folyosókról, a parlamenti büféből, a liftekből vagy a mélygarázsból, hogy a képviselők zaklatás nélkül végezhessék a munkájukat. A Tisza a kampányban fűt-fát megígért, azt hangoztatva, hogy ha ők jönnek, elhozzák a teljes nyitottságot, és az újságírók végre teljesen szabadon dolgozhatnak majd az Országházban.

Erre mi történik most? Forsthoffer Ágnes, a Tisza frissen megválasztott házelnöke bejelentette az új szabályokat, és a nagy tiszás szabadságvágyból egyetlen mozdulattal egy kőkemény Kövér László „copy-paste” lett. A tények makacs dolgok, a házelnöki döntések alapján pedig feketén-fehéren látszik, hogy az érdemi korlátozások megmaradtak. A sajtótevékenység továbbra is szigorúan tiltott az ülésterem körüli folyosókon, a bizottsági üléseken, a hivatali helyiségekben, a büfében, az étteremben, a beléptető kapuknál és a mélygarázsban is. Ráadásul az új szabályzat kimondja, hogy az ülésteremben a sajtó továbbra sem filmezhet kénye-kedve szerint, sőt, Forsthoffer Ágnes külön és nyomatékosan leszögezte: a riportereknek kötelező tudomásul venniük, ha a kormánytagok vagy a képviselők nem akarnak nyilatkozni, vagyis tilos a politikusokat folyosókon üldözni vagy kérdésekkel letámadni.

A nagy reform mindössze annyiban merül ki, hogy a sajtószobát felköltöztetik a félemeletről a főemeletre, meg kijelöltek néhány új szabad zónát, de a szabad, kötetlen folyosói riportok lehetősége egyáltalán nem tért vissza. Az egész ellenzéki – párdon, most már kormányoldali – újságírói kör, amely korábban évekig tombolt a korlátozások miatt, most mégis fülét-farkát behúzva hallgat, sőt, hálásan bólogat a Tisza-vezetésnek. Kiderült, amit eddig is tudtunk: a rend fenntartására és a méltóságteljes munkára a Parlamentben is szükség van, és a fideszes szabályok jók voltak, csak a Tiszának kellett másfél hét kormányzati pozíció ahhoz, hogy rájöjjön, kritikát megfogalmazni könnyű volt, de rendet tartani már csak a korábban is bevált recept szerint tudnak.

Tóth Kriszta
Sütikezelési tájékoztató

Ez a weboldal sütiket (kisméretű szöveges fájlokat) használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa számodra. A süti információkat a böngésződ tárolja, és olyasmiket csinál, mint például felismer, hogy jártál-e már ezen a weblapon, és ha igen, megőrzi, hogy mit csináltál és hogyan szereted használni a weboldalt, vagy például névtelen információkat gyűjt a látogatókról, ezzel segítve az én munkámat, hogy tudjam, melyik tartalom volt a leghasznosabb számodra.

A sütik beállításait a bal oldalon található füleken módosíthatod.